Презентаційна картка села

Моє село – куточок України
Результат пошуку зображень за запитом "Село Созонівка"

Село Созонівка розташоване за 7 кілометрів на північний схід від м.Кропивницького.

Перша назва села – Сезонівка походить від слова «сезон», бо поміщик Селіванов  наймав людей на сезонні роботи. Пізніше село мало назву Сазонівка, а з 1980 року – Созонівка.

Перша забудова в селі датується 1825 роком. Село було поділено  на дві частини:  Верхню і Нижню. У кожній із них був свій поміщик. У Верхній – Селіванов, син новогеоргіївського купця Василя Васильовича Селіванова, а в Нижній – Шульський.

У 1928-1929 роках на території села знаходилася сільськогосподарська колонія імені  Робесп'єра, а у 1931 році після колективізації  на території Созонівки та Густого Гаю  було утворено три колгоспи.

На початку серпня 1941 року Созонівка була окупована німцями.  5-6 січня 1944 року  війська 95-ї і 110-ї гвардійських стрілецьких  дивізій звільнили село.

Результат пошуку зображень за запитом "Дослідна станція"

Дослідна станція розпочала свою наукову діяльність у грудні 1912 року  як Аджамська сільськогосподарська дослідна станція. Завданням її було вивчення проблем рільництва,  агротехніки  вирощування зернових культур та проведення випробування сільськогосподарської техніки, зокрема машин, які випускав єлисаветградський заводчик Ельворті.

За період існування установи не один раз змінювався її статус, підпорядкованість, але незважаючи на це, вона завжди була в авангарді творчого пошуку, розширювала діапазон наукових досліджень, активно впливала на розвиток сільськогосподарського виробництва регіону. 

За досягнення в розвитку галузі тваринництва установа нагороджена двома золотими медалями Міжнародної виставки, а в галузі рослинництва тричі відзначалася дипломами Кіровоградської ОДА «Кращі товари Кіровоградщини», «100 кращих товарів України». У 2012 році колектив удостоєний почесної відзнаки області «Честь і слава Кіровоградщини».

Результат пошуку зображень за запитом "Кіровоградська філія державної установи «Інститут охорони грунтів України»"

 На території Созонівської сільської ради розташована ще одна наукова установа -  Кіровоградська філія державної установи «Інститут охорони грунтів України».

Результат пошуку зображень за запитом "созонівський нвк"

Яскравою сторінкою в історію села вписана історія школи, яка була заснована у 1905 році.   

Вагомий внесок у  її становлення зробив заслужений учитель УРСР, відмінник народної освіти, ветеран педагогічної праці, фундатор оригінальної авторської школи Сергій Григорович Максютін (1914-1997), який очолював школу протягом 1945-1978 років.

У 1978 році Созонівська школа стала середньою. А у 1980 році в ній відбувся перший випуск учнів 10 класу.

У 2011 році  шляхом об’єднання дошкільного навчального закладу та ЗОШ І-ІІІ ступенів  створено Созонівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

Із 1976 по 1998 рік на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи, а по листопад 2014 року - на посаді вчителя історії Созонівської школи працював  Іванко Андрій Борисович (1953-2014) – людина творчої й неспокійної вдачі.  

У 2004 році до 90-річчя від дня народження Сергія Григоровича Максютіна  у школі була урочисто відкрита меморіальна дошка великому педагогу. 

Впродовж багатьох років школа посідає призові місця у рейтингу навчальних закладів району, а з 2005 року педагогічний колектив щорічно відзначається районною педагогічною премією імені С.Г.Максютіна.

 

Созонівська сільська рада самостійно існує з 1980 року (до цього часу село входило до складу Високобайрацької сільської ради).  Очолює громаду села Дмитро Володимирович Пузаков. Кількість населення на початок 2017 року  - 2040 осіб, із них 1560 – дорослого населення та 480 дітей.


Созонівська дитяча музична школа  заснована у 1981 році. На даний час у ДМШ навчається 60 учнів, що становить майже 40% від кількості  учнів загальноосвітнього навчального закладу. В музичній школі працюють 10 викладачів,  усі мають фахову вищу освіту;  функціонують 4 відділи: фортепіанний, народний, вокально-хоровий, теоретичний. Учні музичної школи  постійно беруть участь у регіональних, обласних та Всеукраїнських конкурсах і фестивалях, отримують заслужені нагороди.  


Центром  масово-розважальних заходів  є сільський будинок культури, який має два зали  (великий - на 550 місць та малий  - на 60 місць), хорову кімнату, 3 гурткові кімнати та зал для  вечорів відпочинку.  При будинку культури діє самодіяльний аматорський хор «Нива», який є постійним учасником та неодноразовим переможцем Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокального хорового мистецтва «Калиновий спів». У квітні 2017 року колектив відзначив свій 50-річний ювілей.